Ako si vytvoriť finančný kalendár?

Mnoho ľudí sa každý rok pýta, ako zaobstarať peniaze v nasledujúcom roku. Možno je to preto, že ľudia nevedia, odkiaľ začať. Až 49% respondentov z nedávneho prieskumu uviedlo, že zdravie a wellness sú ich prvými prioritami pre budúci rok. V novom roku urobte realistické ciele a zvážte vytvorenie ročného finančného kalendára, ktorý Vám pomôže držať sa nad nulou. V tomto článku ponúkame niekoľko kľúčových položiek kalendára, ktoré by ste si mali nastaviť a taktiež ich vykonať.

Nastavte tri dôležité peňažné ciele pre tento rok. Nemusí to znieť ako veľa, ale ak ste nikdy predtým neuvažovali o cieľoch pre Vaše peniaze, stanovenie týchto cieľov môže spôsobiť veľký rozdiel vo Vašom finančnom živote. Stanovte ciele, ktoré sa týkajú problémov s peniazmi alebo slúžia ako odrazový mostík pre solídnu finančnú budúcnosť. Vyberte si, čo má zmysel pre Vás, ale ak potrebujete návrhy, tri najdôležitejšie základné finančné ciele sú: vytvorenie rozpočtu, vytvorenie núdzového fondu a odloženie finančného bonusu блог.

Ak ste predtým nikdy nemali rozpočet, pokúste sa mesiac alebo dva sledovať všetko, čo miniete. Skúmajte Vaše financie pozorne a zistite, či míňate menej, ako zarábate a využívate tieto prostriedky na splnenie kľúčových cieľov. Ak nie, pozrite sa, či existujú oblasti výdavkov, ktoré môžete znížiť. Zapíšte tieto limity a držte sa ich. Núdzový fond obsahuje financie, ktoré sú schopné Vás do troch až šiestich mesiacov udržať nad vodou za splácania životných nákladov. Tieto peniaze môžete čerpať len v prípade skutočnej finančnej núdze – nezamestnanosti, choroby alebo veľkých neplánovaných výdavkov. A odloženie finančného bonusu je tiež vo Vás prospech, môžete tak zaplatiť nové auto alebo vycestovať s Vašou rodinou na dovolenku. Celkové množstvo peňazí potrebných na dosiahnutie cieľov a rozvrh v kalendári sa líši, od človeka k človeku. Označte si v kalendári dátumy pre Vaše splátky a kedy majú rozličné faktúry splatnosť. Zachováte si tak prehľad nad tým, kedy a koľko miniete na základné výdavky веб-сайт.

Nastavte a naplánujte veľké domáce projekty. Je Vaše auto, pračka, strecha alebo iná dôležitá domáca vec pokazená? Začnite plánovať novú akvizíciu označením primeraného dátumu výmeny v kalendári. Následne zhodnoťte náklady a príslušnú pracovnú silu pre tento cieľ a určite najlepší spôsob, ako vyčleniť prostriedky vopred. Možno budete chcieť zvážiť pridanie peňazí do Vášho núdzového fondu, aby ste zvládli takéto ciele, takže budete mať k dispozícii dostatočnú hotovosť.

Preskúmajte svoje investičné pridelenia na dôchodkové a iné finančné ciele. Zvážte svoje účty v dôchodkových alebo investičných inštitúciách raz ročne, aby ste sa uistili, že stále fungujú, ako ste ich naplánovali. Ak pracujete s kvalifikovaným finančným plánovačom alebo daňovým profesionálom, porozprávajte sa s nimi o správnom dátume alebo termínoch, kedy môžete diskutovať o svojich voľbách. Pravidelné diskusie Vám pomáhajú sledovať takéto ciele a uistite sa, že sú stále správne nastavené.

Ak získate v tomto roku platové zvýšenie, označte dátum, kedy začne, aby ste mohli upraviť Váš rozpočet. Naplánujte si polročné a finančné prehľady ku koncu roka. Naplánujte si čas v júni a novembri, aby ste zistili, ako ste na tom s rozpočtom, úsporami, výdavkami, investíciami a daňovými otázkami. Júnový dátum je pre nápravné opatrenia; novembrovým dátumom je na určenie výdavkov, úspor alebo daňových pohybov, ktoré chcete vykonať pred koncom roka.