Staroby sa nedožili

Na začiatku je všetko krásne, ligotavé, zábavné, ale začiatok trval len chvíľu. Dnes o mnohých celebritách môžeme hovoriť len akí boli, pretože už nie sú medzi nami / tkrediti. Dostali sa za krátky čas na vrchol a snáď tu rýchlosť neustáli. Mali príliš veľa peňazí, boli príliš slávny, ale predsa im niečo chýbalo a zdalo by sa, že nie sú šťastní. Staroba im nebola dopriata. Niektorí zomreli vlastnou rukou – topkreditx, iní v dôsledku choroby alebo nešťastnou zhodou okolností.

Medzi mladých, úspešných, ale s tragickým koncom patrí herec James Dean. Búrlivák, ktorý zomrel za volantom svojho Porsche, iba vo veku 24 rokov. Jeho život vôbec nebol jednoduchý. Ako 9 ročný prišiel o matku, ktorá podľahla rakovine a jeho otec sa o neho nedokázal postarať, tak sa dostal do starostlivosti k svojmu strýkovi a tete na farmu. Po dokončení strednej školy sa presťahoval do Los Angeles, kde začal so svojou hereckou kariérou. Jeho typickými postavami boli najmä rozhnevaní muži, a to napríklad vo filme Na východ od raja. Celý jeho život od detstva bol divoký a búrlivý, poznačený mnohými vzťahmi rovnako s mužmi aj ženami.

Ďalším, veľmi charizmatickým mužom a hereckým idolom istotne je Heath Ledger. Austrálsky herec bol veľmi poctivý a profesionálny, čo sa týka príprav na svoje herecké úlohy. Jeho poslednou neprekonateľnou úlohou bola rola Jokera v Temnom rytierovi, povráva sa, že mu bola osudnou. Jeho precíznosť a prílišne stotožnenie sa so svojimi postavami ho doviedlo do prazvláštnych stavov. Pri natáčaní Temného rytiera sám priznal, že to bolo preňho veľmi stresujúce. Heath zomrel vo svojom byte v Manhattane vo veku 28 rokov na zástavu srdca potom, čo sa neúmyselne predávkoval liekmi proti nespavosti, bolesti a úzkosti. Po jeho smrti mu bol in memoriam udelený Oscar, Zlatý Glóbus a mnoho iných ocenení. Zostala po ňom jedna dcéra a bývala manželka sa ešte po mnohých rokoch veľmi ťažko s jeho smrťou vyrovnávala, ako sama priznala v niekoľkých rozhovoroch.

Dodnes uznávaná ako sex symbol a prvá svetová Playmate Marylin Monroe bola od svojho detstva nešťastným dievčaťom. Jej matka sa o Marylin nedokázala starať pre svoje psychické problémy a závislosť na liekoch, a tak svoje detstvo trávila po sirotincoch a pestúnskych rodinách. Počas svojho dospelého života sa niekoľkokrát rozviedla, pričom dvaja z jej partnerov boli neskutočne žiarlivý na jej kariéru. Síce ako herečka bola obsadzovaná, jej vnútorný a súkromný život bol poznačený mnohými nešťastiami. Veľmi nešťastná bola kvôli neschopnosti priviesť na svet dieťa, nakoľko niekoľkokrát potratila. Či už ju ovplyvnili životné udalosti, či genetická predispozícia, že sa dostávala do psychických problémov a stala sa závislá od liekov proti nespavosti, zostáva otázne. A rovnako tak asi nezistíme ako to bolo s jej smrťou. Za oficiálnu verziu sa považuje, že za príčinou jej smrti stálo predávkovanie práškami. Našli ju totiž ležať nahú v jej byte so slúchadlom na uchu. Avšak k jej smrti sa neustále vedú polemiky a špekulácie. Jednou z verzii je dokonca, že ju nechala odstrániť mafia. Marilyn to každopádne život nevráti. A nakoniec nikomu so spomenutých hercov sa už život nevráti. Zostalo však po nich nezmazateľné dielo v podobe rôznych filmových klenotov.